KARANLIK YANSIMALAR
KARANLIK YANSIMALAR
BOOK OF MIRRORS
E. O. CHIROVICI     
Çevirmen: Banu Doğanay Pinter    
  • 18,00 TL
Barkod: 9789752123298   Sayfa Sayısı: 272

Yayın temsilcisi Peter Katz’ın e-posta adresine teklif mektubuyla birlikte bir kitap taslağının ilk bölümleri gelir. Karanlık Yansımalar başlığını taşıyan taslakta Richard Flynn, yıllar önce yaşanan ve başta kendisi olmak üzere birçok kişinin hayatını değiştiren bir cinayeti anlatmaktadır. Hem öldürülen kişinin ünlü profesör Joseph Wiedel olması hem de katilin bulunamamasıyla, gerçekleştiği dönemde çok ses getiren cinayetle ilgili gerçekler aradan yirmi beş yıl geçtikten sonra bu taslakla ortaya mı çıkacaktır?

Sorunun yanıtı Flynn’ın metninin devamındadır fakat Katz’ın buna ulaşma çabası sonuçsuz kalır: Richard Flynn bir hastanede yaşamını yitirmiştir. Bunun üzerine Katz, hikâyenin devamını öğrenmesi ve böylece onu yeniden kurgulayarak metni tamamlaması için gazeteci arkadaşı John Keller’dan yardım ister. Keller’ın araştırmaları bir yerde tıkanınca, cinayetin işlendiği dönemde soruşturmayı yürüten fakat şimdi Alzheimer teşhisi konan emekli polis dedektifi Roy Freeman izlerin peşinden gitmeye başlar.

Freeman, zihninin kontrolünü kaybetmeden önce, yirmi beş yıldır gömülü kalmış gerçeği gün yüzüne çıkarmaya kararlıdır. Fakat en büyük sorun, onu sürekli çıkışsız labirentlere sürükleyen belleğin güvenilmez tanıklığıdır.

• • •

Karanlık Yansımalar, Rumen yazar E. O. Chirovici’den muammasını son sayfaya dek koruyan, incelikle örülmüş, zekâ dolu bir suç romanı.

E. O. CHIROVICI

E. O. Chirovici, Romanya-Transilvanya’da Rumen, Macar ve Alman kökleri olan bir ailede doğdu. İlk kısa öyüsü1989’da yayımlandı, 1991 yılında yayımlanan ilk romanı The Massacre okurların beğenisini kazanarak Romanya’da 100.000 adet sattı. Çeşitli gazete ve televizyonlarda muhabir olarak çalıştı, 2013 yılından itibaren tüm zamanını edebiyata ayırmaya karar verip ülkesinden ayrıldı. Reading (Britanya) ve New York City’de (ABD) yaşıyor, roman yazmaya devam ediyor.


Bu kitaba yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.
Giriş Yap
Taksitli alışveriş için sipariş tutarınız 30 TL ve üzerinde olmalıdır.

Sizin İçin Önerdiklerimiz

Arkadaşına Gönder