BÜYÜCÜ VE HOKKABAZ
BÜYÜCÜ VE HOKKABAZ
Çevirmen: Zeliha İyidoğan Babayiğit    
  • 20,00 TL
Barkod: 9789752118881   Sayfa Sayısı: 360   Orjinal İsim: Splendors and Glooms

Onun kuklalarını canlı zannedersiniz...

Usta kuklacı Grisini, yaptığı gösteriyle varlıklı bir ailenin kızı olan Clara’yı büyüleyince kız kendisini eğlendirmesi için kuklacıyı evine davet eder. Zengin olma fırsatını yakaladığını düşünen Grisini, iki yetim yardımcısı, kuklaları ve süslü kukla eviyle malikâneye gelir.

Clara’nın yaşantısı yetim çocuklar Lizzie ve Parsefall’in gözlerini kamaştırır. Clara, onların özlemini çektikleri her şeye sahiptir: kızlarının üstüne titreyen sevecen bir anne baba, sıcacık bir yuva, zengin bir sofra. Fakat aslında üzüntü, suçluluk duygusu ve sırlar Clara’nın yaşamını gölgelemektedir. O gece Clara ortalıktan kaybolunca herkes kuklacının onu kaçırdığından şüphelenir.

Clara’nın nerede olduğunu bulmaya çalışırlarken Lizzie ve Parsefall, Grisini’nin geçmişte sayısız suç işlediğini öğrenirler ve onun çok kötü niyetli bir adam olduğuna karar verip uzaklara kaçarlar. Ancak bir anda kendilerini Grisini’nin eski rakibi olan ve ölümcül büyüler yapan bir cadının kurduğu tuzağın içinde bulurlar.

LAURA AMY SCHLITZ

Laura Amy Schlitz Good Masters! Sweet Ladies! Voices from a Medieval Village adlı Robert Byrd’ün resimlediği eseriyle Newbery Madalyası’nı kazanmıştır. İlk romanı A Drowmed Maiden’s Hair: A Melodrama ile Cybil Ödülü’ne layık görülmüştür. Angela Barrett’ın resimlediği The Night Fairy adlı romanı Amerikan Kütüphaneleri Derneği tarafından “Çocuklar İçin Dikkate Değer Kitap” ve amazon.com tarafından “Yılın En İyi Kitabı” seçilmiştir. Max Grafe tarafından resimlenen The Bearskinner: A Tale of The Brothers Grimm ve Robert Byrd tarafından resimlenen The Hero Schliemann: The Dreamer Who Dug for Troy adlı biyografisi de dikkate değer eserlerindendir.


Bu kitaba yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.
Giriş Yap
Taksitli alışveriş için sipariş tutarınız 30 TL ve üzerinde olmalıdır.

Sizin İçin Önerdiklerimiz

Arkadaşına Gönder