EN GÜZEL KİMİN İŞİ? 3
EN GÜZEL KİMİN İŞİ? 3
NUR İÇÖZÜ     
  • 5,00 TL
Barkod: 9789752112773

Çocuklar meslekleri şiirler ve resimlerle öğreniyor!

Nur İçözü, “En Güzel Kimin İşi?” diye çocuklara soruyor ve meslekler, Nur İçözü şiirleriyle tanıtılıyor. Saadet Ceylan’ın olağanüstü resimleriyle de çocukların hayal dünyasına sesleniliyor.

Üç Kitaptan oluşan serinin bu son kitabında tanıtılan meslek sahipleri ise şöyle: Tamirci, İtfaiyeci, Hemşire, Berber, Bahçıvan, Aşçı, Garson, Boyacı, Dokumacı, Şoför, Kuyumcu, Postacı, Baharatçı, Manav ve Matbaacı.

 

“En Güzel Kimin İşi?”  Serisi 6-7 yaş grubuna hitap ediyor. 

NUR İÇÖZÜ

1948 Yılında İstanbul'da doğdu. İlk, orta ve lise eğitiminin ardından 1967 yılında o günlerin en önemli yayın grubu olan Hayat Yayınları yazı işleri ailesine katıldı. 1971 yılında Hayat Yayınları?nın arasında yer alan çocuklara yönelik Doğan Kardeş Dergisi?ni yönetmeye başladı. Daha sonra Tay Yayınları?nda Walt Disney yayın grubuna ait dergilerin yayın yönetmenliğini yaptı. Tercüman Gazetesi yazı ailesine yazı işleri müdürü olarak katıldı. O yıllarda haftalık 100 bin satışıyla rekor kıran Tercüman Çocuk Dergisi'nin yazı işleri müdürlüğünü yaptı.Tercüman ve aynı aileye bağlı Bulvar gazetesine kadın ve sağlık konulu sayfalar hazırladı. Aynı gazeteden emekliye ayrıldıktan sonra meslek yaşamına Milliyet Gazetesi dergi grubunda devam etti. Milliyet Kardeş Dergisi'nin yayın danışmanlığını yaptı. Milliyet ve Radikal gazetelerinde sanat yazıları yazdı. Fenomen ve Burç 2000 dergilerinin yazı işleri müdürlüğünü yaptı. Aynı yayın grubunda yer alan çeşitli dergilerde sanat sayfaları hazırladı, yayın danışmanlığında bulundu. Radikal Gazetesi Kitap Eki?nde çocuk ve gençlik kitapları eleştirileri yaptı..

1997 yılında iki kitaptan oluşan Kar Masalları ile gençlik ve çocuk yazını dünyasına kendi kitaplarıyla katıldı. Çocuk Edebiyatı Mizah Öyküleri 2000 yarışmasında ? Bu Gün Ne Cadılık Yaptım? adlı kitabıyla ikincilik ödülü aldı. Evli, üç çocuğu var.


Bu kitaba yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.
Giriş Yap
Taksitli alışveriş için sipariş tutarınız 30 TL ve üzerinde olmalıdır.

Yazarın Diğer Kitapları

Sizin İçin Önerdiklerimiz

Arkadaşına Gönder