ZİFİR
ZİFİR
ORKUN UÇAR   BURAK TURAN     
  • 25,00 TL
Barkod: 9789752108196
Cinler, insanlar, şeytanlar ve isyankar melekler zifiri bir savaşın eşiğinde! ...
Hacer-ül Esved’de gizlenen sır neydi? Amerikan askerleri Kabe’ye neden baskın yaptı? Papa ve Amerikan Başkanı Bush nasıl öldürüldü? Dünya insan kanına nasıl boğuldu? Cehennemde büyük savaş! Şeytanın orduları yeryüzünde savaşıyor. Karanlık çağlarda, insan öncesi dünyada yaşananlar! Kız Kulesi’nin altındaki sır neydi?
Satırlardaki heyecana kendinizi kaptırıp sayfaları yutarcasına okuyacaksınız!
ORKUN UÇAR

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu. Uzun yıllar gazete ve televizyonlarda çalıştı. 1999 yılında Nostromo Dergisi Bilimkurgu Kısa Öykü Yarışması’nda birincilik ödülü alınca yazarlığa profesyonel olarak devam etmeye karar verdi. 2000 yılında internet üzerinde Xasiork Ölümsüz Öykü Kulübü’nü hayata geçirdi. 2002 yılında Sibel Atasoy’la birlikte Xasiork Ölümsüz Öyküler Yayimevi’ni kurarak Türk bilim kurgu ve fantastik edebiyatının ilk adımlarını atmaya çalıştı. Bu yayımevi 2004 yılının Haziran ayında kapandı.

Burak Turna ile birlikte yazdıkları Metal Fırtına adında ki roman Türkiye'de en çok satan kitaplar arasında oldu. Uzun süre Türkiye'nin gündeminden düşmedi.

Yazar 2007 yılı başında Ahmet Burak Turan ile birlikte yazdıkları politik gerilimle, gizemciliği birleştiren, aksiyon dolu Zifir adlı roman büyük ses getirdi.

19 Temmuz 2007'de Orkun Uçar'ın 2002 yılında yayınlanan ilk romanı Kızıl Vaiz gözden geçirilmiş ve genişletilmiş olarak Altın Kitaplar Yayınevi'nden çıktı.

20 Eylül 2007'de ise Orkun Uçar'ın Saygın Ersin'le birlikte üç yıllık bir araştırma sonucu yazdığı Derin İmparatorluk adlı kitabı Altın Kitaplar Yayınevi'nden çıktı.

5 Kasım 2007 tarihinde sonuçları açıklanan Türkiye Bilişim Derneği Dergisi 9. Bilimkurgu Öykü Yarışması'na "Rahim" adlı öyküsüyle birincilik kazandı.

21 Şubat 2008'de "Metal Fırtına 4 - Turan" adlı kitabı Altın Kitaplar Yayınevi'nden çıktı.

22 Ağustos 2009'da "Metal Fırtına 2-3-4 Cep boy" adlı kitabı Altın Kitaplar Yayınevi'nden çıktı.

BURAK TURAN

Burak Turan: 25 Eylül 1980 yılında Bursa’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Eskişehir’de, lise öğrenimini Bursa’da yaptıktan sonra üniversite öğrenimi için İstanbul’a gitti. Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü’nü bitirdi.


Bu kitaba yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.
Giriş Yap
Taksitli alışveriş için sipariş tutarınız 30 TL ve üzerinde olmalıdır.

Sizin İçin Önerdiklerimiz

Arkadaşına Gönder