ETKİLİ GENÇLERİN 7 ALIŞKANLIĞI
ETKİLİ GENÇLERİN 7 ALIŞKANLIĞI
SEAN COVEY     
  • 28,00 TL
Barkod: 9789752118652   Sayfa Sayısı: 296   Orjinal İsim: The 7 Habits of Highly Effective

GENÇLER İÇİN BAŞARIYA ULAŞMA REHBERİ 

“Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı kitabımdan farklı olarak oğlum Sean’ın yazdığı bu kitap, gençlere, eğlendirici ve görsel açıdan çekici bir tarzla sesleniyor. (Sean’ın söylediklerimin tek bir kelimesini bile dinlemediğini sanıyordum.) Önyargılı olduğumu düşünebilirsiniz, ama bu harika kitabı mutlaka okumalısınız.”

Stephen R. Covey, Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı yazarı 

Gençlik döneminde ve sonrasında hayatta kalmanın son sözünü es geçmeyin!

Genç olmak hem harika hem de kışkırtıcı bir süreçtir. Etkili Gençlerin 7 Alışkanlığı kitabı bu süreci yaşayan gençlerin 7 yanlış düşüncesini-inancını onların yüzleşmek zorunda kaldıkları sorunlara ve verecekleri yaşam değiştiren kararlara uyarlıyor.

Karikatürler, zekice fikirler, güzel alıntılar ve dünyanın dört bir yanındaki gençlerin öyküleriyle zenginleşmiş olan kitapta Sean Covey, esprili bir yaklaşımla gençlerin şu sorunlarına değiniyor ve çözümlerini paylaşıyor:

Covey gençlerin;

• Hayallerini geliştirmelerine,

• Arkadaşlık kurmalarına,

• Akran baskısına karşı çıkmalarına,

• Hedeflerine ulaşmalarına,

• Aileleriyle tutarlı bir ilişki kurmalarına,      

• Yaşamlarının sorumluluklarını üstlenmeleri gerektiğine,      

• Eğitimin önceliklerinin başında geldiğine,  

• Madde bağımlılığına karşı önerilerde bulunurken, onlara önemli faydaları dokunacak yolları adım adım gözler önüne seriyor.

Gençler için olduğu kadar ebeveynler, büyük ana babalar ve gençleri etkileyen tüm yetişkinler için de vazgeçilmez bir kitap olan Etkili Gençlerin 7 Alışkanlığı, gençlik dönemi ve sonrasında hayatta kalmanın ve gelişmenin son sözü olacaktır.

SEAN COVEY

Belfast, İrlanda’da doğan, Sean Covey, Güney Afrika’da, Boston’da ve Dallas’da yaşadı. Şimdilerde dünyanın önde gelen zaman ve yaşam liderliği otoritelerinden biri olan Franklin Covey Şirketi’nin perakende mağazaları başkan yardımcılığı görevini sürdürmektedir. Brigham Young Üniversitesi’nden İngiliz Dili bölümünü bitirdikten sonra Harvard Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden M.B.A diplomasını aldı. BYU futbol takımının hücum oyuncusu olarak takımını iki kez final maçına taşıdı ve iki kez ESPN spor kanalınca “En Değerli Oyuncu” seçildi. Franklin Covey Şirketi’ne katılmadan önce, Deloitte & Touche Danışmanlık Grubu’nda, Trammell Crow Yatırımda ve Walt Disney Şirketi’nde çalıştı. Genç ve yetişkin grupları için popüler bir konuşmacıdır ve Fourth Down and Life to Go adlı kitabın yazarıdır.

Sean’ın hobileri arasında sinemaya gitmek, egzersiz yapmak, motosiklete binmek, ailesiyle takılmak, yemek yemek (miktarı bol olan her şey) ve kötü şiirler yazmak vardır. Sean, karısı Rebecca ve üç çocuğuyla birlikte Utah’da Rocky Dağları’nda yaşamaktadır.


Bu kitaba yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.
Giriş Yap
Taksitli alışveriş için sipariş tutarınız 30 TL ve üzerinde olmalıdır.

Sizin İçin Önerdiklerimiz

Arkadaşına Gönder