MAÇA KIZI
MAÇA KIZI
STEPHEN KING     
Çevirmen: Meral Gaspıralı    
  • 27,00 TL
Barkod: 9789752101326   Sayfa Sayısı:   Orjinal İsim: Hearts in Atlantis

Stephen King'in ilk romanı "Göz" 1974'te yayınlandıktan bir yıl sonra Amerika son askeri birliklerini de Vietnam'dan çekti. O günlerin savaş ve savaş karşıtı gösterilerinin görüntüleri on yıl boyunca TV ekranlarından silinmedi.

Birbirine bağlı öykülerden oluşan "Maça Kızı", 1960'la 1999 yılları arasını kapsamaktadır. Her öykünün temelinde altmışlı yılların ve Vietnam Savaşı'nın derin izleri yatmaktadır.

Kitaba adını veren öykü bir grup kolej öğrencisinin tutkuyla bağlandıkları kağıt oyunu sayesinde savaşı kendilerinde protesto etme yolunu keşfetmelerini ve hepsinin kalplerinin karanlık yüzündeki kötülükle yüzleşerek, içlerinde uyumakta olan canavarın çığlıklarını kahkahalarla bastırışını anlatmaktadır.

STEPHEN KING

Stephen King, hepsi de dünya çapında çok satanlar listelerine girmiş elliden fazla romanın yazarıdır. Eserlerinin arasında Doktor Uyku ve CBS’te çok başarılı bir dizi yorumlaması olan Kubbe’nin Altında vardır.

Romanı 22/11/63, New York Times Book Review tarafından 2011’in ilk on kitabı arasında gösterilmiş, En İyi Gizem/Macera Romanı seçilerek Los Angeles Kitap Ödülü’nü ve Uluslararası Macera Yazarları En İyi Kitap Ödülü’nü kazanmıştır.

Yazar, 2003’te Ulusal Kitap Vakfı’ndan Amerikan Edebiyatına Güzide Katkı Madal- yası almıştır. Kendisi de roman yazarı olan eşi Tabitha King ile Bangor, Maine’de yaşamaktadır.


Bu kitaba yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.
Giriş Yap
Yılmaz Çulhaoğlu
09/04/2018 13:59
Neden bu kitabı bulamıyoruz? Neden yeni baskı yapmıyorsunuz? Stephen King'in bazı kitapları dışında bütün kitapları siz yayınlıyorsunuz, az sayıda baskı yapın, almak istiyoruz, bulamıyoruz.
Taksitli alışveriş için sipariş tutarınız 30 TL ve üzerinde olmalıdır.

Yazarın Diğer Kitapları

Sizin İçin Önerdiklerimiz

Arkadaşına Gönder