KARTALLAR KAFESE SIĞMAZ
KARTALLAR KAFESE SIĞMAZ
ABDULLAH AYATA     
  • 15,00 TL
Barkod: 9789752108622

"Onun ’Anılarda Son Ermeni’ isimli ilk romanını defalarca soluksuz şekilde okuyarak bir türlü elimden bırakamamış, her okuyuşumda aynı heyecan ve keyfi yaşamıştım. Birçok okuyucu gibi ben de yeni eserlerini sabırsızlıkla beklemeye başladım. Zira Ayata her kitabında yaşamakta olduğumuz toplumsal problemlerimizi cesurca, ustaca dile getiriyor, bunu yaparken de akıcı, duru bir dil kullanıyor. Mükemmel betimlemeler de eklenince ortaya muhteşem bir eser çıkıyor."
- Hüseyin Kemal Türkmen
Şair-Yazar "... İşte, o usta ve onurlu kalemlerden birisi daha. Eserlerinin ileri tarihte Türk ve Dünya Edebiyatı klasikleri arasında yer alacağına inanıyorum. ’Kartallar Kafese Sığmaz’ da o harika romanlarından. Konusu, anlatımı şahane. Okumaya başlanınca, zaman unutuluyor, su gibi akıp gidiyor..."
-Hasan Gürpınar
Ressam-Şair

ABDULLAH AYATA
1958 yılında Tomarza, Kayseri’de doğdu. Yazmaya lise yıllarında başladı. Şiir ve kısa öyküleri bazı dergilerde yayınlandı. İlk romanı Anılarda Son Ermeni ile 2005’te Aydınlar Ocağı Kayseri Şubesi “Yılın Kültür Adamı”, 2006’da Türkiye Yazarlar Birliği “Yılın Romancısı” ödüllerini aldı. Abdullah Ayata, halen Kayseri Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde eğitimci olarak görev yapmakta olup sosyal sorunlarımızla ilgili kurgu içerikli öykü ve romanlar yazmaya devam etmektedir.
Bu kitaba yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.
Giriş Yap
Taksitli alışveriş için sipariş tutarınız 30 TL ve üzerinde olmalıdır.

Yazarın Diğer Kitapları

Sizin İçin Önerdiklerimiz

Arkadaşına Gönder