KAYIP KENT
KAYIP KENT
CLIVE CUSSLER     
Çevirmen: Nejat Ebcioğlu    
  • 0,00 TL
Barkod: 9789752107342   Orjinal İsim: Lost City

Öykü, 1914 Ağustos ayında esrarengiz bir pilotun kullandığı uçağın vurularak düşürülmesiyle başlar. İlerleyen sayfalarda pilotun kendi ailesine hizmet eden kiralık bir katil tarafından öldürüldüğü meydana çıkar. Ve sonra roman günümüzde döner ve okurlar kendilerini fazlasıyla hızlı bir temponun içinde bulurlar.

Tüm bu aksiyonun ortasında romanın başkahramanı Kurt Austin’e genç, güzel, zeki Skye Labelle adında bir Fransız kadın eşlik etmektedir. Okyanusun dibindeki Kayıp Kent’te kurulan bir laboratuvarda yapılan insanüstü deneyler, okyanusları tehdit eden ve hızla büyüyen yosunlar, kaçırılıp esir alınan bilim adamları bu kitapta bulacağınız birkaç noktadan biri. Kayıp Kent, H.G. Welles’ Dr. Moreau’nun Adası’na adeta bir gönderme.

Adam kaçırmalar, ölümün eşiğinden dönmeler, şiddetli mücadeleler, güzel kadınlar, kötü amaçlar uğruna kullanılan bilim... Okurlar, Austin ve ekibinin soluk kesen bir hızla dünyayı egemenliği altına almaya çabalayan kötü ruhlu insanlara karşı verdiği savaşı büyük bir zevkle okuyacaklar.

Büyük bir başarı ile geliştirip sattıkları silahlar sayesinde yüzyıllardır silah endüstrisini ellerinde tutan Fauchardlar gençlik iksirini bulmak amacıyla okyanusun dibindeki Kayıp Kent’ten sağladıkları malzemeyle ölümcül bir projeye imza atmaya niyetlilerdir. Şeytani birtakım oyunlarla amaçlarına ulaşmaya çabalayan Racine Fauchard ve oğlu Kurt Austin ve ekibinin müdahaleleriyle amaçlarına ulaşamazlar.

CLIVE CUSSLER
On sekiz yıldır New York Times gazetesinin en çok satan kitaplar listesinden hiç inmeyen yazar kimdir?
Hangi yazarın kitapları tüm dünyada yüz yirmi milyondan fazla satmıştır?


İlk savaş kurbanı denizaltı CSS Hunley’in enkazı dahil
Bu kitaba yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.
Giriş Yap
Taksitli alışveriş için sipariş tutarınız 30 TL ve üzerinde olmalıdır.

Yazarın Diğer Kitapları

Sizin İçin Önerdiklerimiz

Arkadaşına Gönder