ÇAMUR BEBEKLER
ÇAMUR BEBEKLER
  • Ciltsiz
    8,00 TL
Barkod: 9789752108592   Sayfa Sayısı: 72

"Hiç de fena değilmiş bebek doğrusu. Kız, çamur bebeğe şaşkınlıkla bakmış. Biraz daha kuruması için onu bahçede bırakmış. Gece olduğunda ise yağmur yağabileceğini düşünerek bebeği alıp içeriye koymuş. O gece, sevincinden içi içine sığmamış. Yattığı yerden bebeğe bakıp bakıp, işte, artık yalnız değilim, diye düşünüyormuş."
Ferda İzbudak Akıncı, çocuklara masallar, öyküler anlatmayı sürdürüyor. Çamur Bebekler, çocukların yeteneklerini ortaya çıkarmanın ne kadar önemli olduğunu anlatan bir kitap. Ellerindeki beceriyi geliştiren, bir işi severek, emek vererek, sabırla yapmayı sürdüren bir insanın geleceğinin nasıl değişebileceğini, Çamur Bebekler'i okuduğunuzda daha iyi anlayacaksınız. Belki de durup ilk kez düşünecek ve şöyle diyeceksiniz: "Peki, ya ben? Ben ellerimle hangi güzellikleri yaratabilirim?"

FERDA İZBUDAK AKINCI

 

İzmir’in Dikili ilçesinde dünyaya geldi. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra, yirmi bir yıl devlet memurluğu yaptı.

Yazın hayatına şiirle başlayan Fezda İzbudak Akıncı, 1990’dan bu yana öykü yazmaktadır. Öyküleri, şiirleri, yazarlarla yaptığı söyleşiler ve kitap değerlendirme yazıları; Varlık, Adam Öykü, Fayton Öykü, Üçüncü Öyküler, Evrensel Kültür, Öyküye Bir Bilet, Türk Dili, Tömer, İzmir İzmir, Beşparmak, İle, Temmuz, Aydınca, Dilizi, Narteks, Damar, Söylem, Yeni Biçem, Berfin Bahar, Pencere, Agora, Aykırı Sanat, Akköv ve Cumhuriyet Kitap dergilerinde yayımlanmıştır.

Öyküleriyle Ömer Seyfettin (1997’de üçüncülük, 1998’de ikincilik) ve Samim Kocagöz (1996’da ikincilik, 1997’de üçüncülük) ödüllerini aldı.

Gizli Resimler adlı öyküsü, 1998’de düzenlenen Halkevleri Edebiyat Yarışması’nda öykü dalında birinci seçildi ve halkevleri tarafından basıldı.

Kayıp Yıldızlar adlı kitabı, 2000 yılında Edebiyatçılar Derneği ile SES’in düzenlediği yarışmada öykü dalında birinci seçildi.

Yazar, 2000 yılında Necati Cumalı Öykü Özel Ödülü’nü aldı.

Çocuklar için yazdığı Kuş Kulesi adlı öyküsü, 2002 yılında Tudem Edebiyat Ödülleri ikincilik ödülünü aldı.

Kitapları • Düş Sarnıcı - 1996, • Gizli Resimler - 1998, • Kayıp Yıldızlar - 2000, • Işıklı Ayakkabılar - 2003, • Sokak Kuşu - 2003, • Kuş Kulesi - 2004, • Su Masalları


Bu kitaba yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.
Giriş Yap
Taksitli alışveriş için sipariş tutarınız 30 TL ve üzerinde olmalıdır.

Yazarın Diğer Kitapları

Sizin İçin Önerdiklerimiz

Arkadaşına Gönder