ÇİTLEMBİK AĞACI’NDAKİ MASALCI
ÇİTLEMBİK AĞACI’NDAKİ MASALCI
  • Ciltsiz
    14,00 TL
Barkod: 9789752121584   Sayfa Sayısı: 120

Çitlembik Ağacı’ndaki Masalcı, kaybettiklerimizi arayanların masallarını anlatıyor. Denizlerden adalara, şehirlerden ormanlara, yanardağlardan göllere uzanıp hâlâ elimizde kalanları bize anımsatıyor. Okudukça şaşırıyoruz. Yoksa alnına mavi bir perçem düşmüş bu martı buralardan büsbütün gitmeye mi hazırlanıyor?

Genç ve güzel köpek balığı Alopias iyileşebilecek mi? Geyikler ve karacalar artık yalnızca aynaların çerçevelerinden mi bakacak bize? Yoksa masallardan mı?

Ferda İzbudak Akıncı, çocuklara yaşadığımız dünyayı masallarla anlatmayı sürdürüyor.

FERDA İZBUDAK AKINCI

 

İzmir’in Dikili ilçesinde dünyaya geldi. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra, yirmi bir yıl devlet memurluğu yaptı.

Yazın hayatına şiirle başlayan Fezda İzbudak Akıncı, 1990’dan bu yana öykü yazmaktadır. Öyküleri, şiirleri, yazarlarla yaptığı söyleşiler ve kitap değerlendirme yazıları; Varlık, Adam Öykü, Fayton Öykü, Üçüncü Öyküler, Evrensel Kültür, Öyküye Bir Bilet, Türk Dili, Tömer, İzmir İzmir, Beşparmak, İle, Temmuz, Aydınca, Dilizi, Narteks, Damar, Söylem, Yeni Biçem, Berfin Bahar, Pencere, Agora, Aykırı Sanat, Akköv ve Cumhuriyet Kitap dergilerinde yayımlanmıştır.

Öyküleriyle Ömer Seyfettin (1997’de üçüncülük, 1998’de ikincilik) ve Samim Kocagöz (1996’da ikincilik, 1997’de üçüncülük) ödüllerini aldı.

Gizli Resimler adlı öyküsü, 1998’de düzenlenen Halkevleri Edebiyat Yarışması’nda öykü dalında birinci seçildi ve halkevleri tarafından basıldı.

Kayıp Yıldızlar adlı kitabı, 2000 yılında Edebiyatçılar Derneği ile SES’in düzenlediği yarışmada öykü dalında birinci seçildi.

Yazar, 2000 yılında Necati Cumalı Öykü Özel Ödülü’nü aldı.

Çocuklar için yazdığı Kuş Kulesi adlı öyküsü, 2002 yılında Tudem Edebiyat Ödülleri ikincilik ödülünü aldı.

Kitapları • Düş Sarnıcı - 1996, • Gizli Resimler - 1998, • Kayıp Yıldızlar - 2000, • Işıklı Ayakkabılar - 2003, • Sokak Kuşu - 2003, • Kuş Kulesi - 2004, • Su Masalları


Bu kitaba yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.
Giriş Yap
Taksitli alışveriş için sipariş tutarınız 30 TL ve üzerinde olmalıdır.

Yazarın Diğer Kitapları

Sizin İçin Önerdiklerimiz

Arkadaşına Gönder