KIŞ ÜLKESİ ÇOCUKLARI
KIŞ ÜLKESİ ÇOCUKLARI
  • Ciltsiz
    13,50 TL
Barkod: 9789752109773   Sayfa Sayısı: 192

Kış Ülkesi... Renkler, çiçekler ve ?ş?kla örülü bir dilin konuşulduğu ülke. Toprakları geniş ve bir o kadar da karlı... Kış şehirlerinden Yakınşehir'de yaşayan bir çocuk Güneş. Orada güzel bir hayatı var. Tıpkı öteki çocuklar gibi, bir çini ustasının düşlerini katarak yaptığı çinilerle süslenmiş bir sobanın başında, kış masalları dinleyerek uyuyor. Çinilerde bahar dalları, kırmızı başlı çalıkuşları, ellerinde ateş taşıyan sihirbazlar, dans eden filler, yavru aslanlar, kuyruğu havada sincaplar, meyve sepetleri, çiçek demetleri ve daha neler neler var... Güneş, yine tıpkı öteki çocuklar gibi Yaz Ülkesi'ni özleyen bir çocuk. Belki de en çok özleyen, en çok seven.

FERDA İZBUDAK AKINCI

 

İzmir’in Dikili ilçesinde dünyaya geldi. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra, yirmi bir yıl devlet memurluğu yaptı.

Yazın hayatına şiirle başlayan Fezda İzbudak Akıncı, 1990’dan bu yana öykü yazmaktadır. Öyküleri, şiirleri, yazarlarla yaptığı söyleşiler ve kitap değerlendirme yazıları; Varlık, Adam Öykü, Fayton Öykü, Üçüncü Öyküler, Evrensel Kültür, Öyküye Bir Bilet, Türk Dili, Tömer, İzmir İzmir, Beşparmak, İle, Temmuz, Aydınca, Dilizi, Narteks, Damar, Söylem, Yeni Biçem, Berfin Bahar, Pencere, Agora, Aykırı Sanat, Akköv ve Cumhuriyet Kitap dergilerinde yayımlanmıştır.

Öyküleriyle Ömer Seyfettin (1997’de üçüncülük, 1998’de ikincilik) ve Samim Kocagöz (1996’da ikincilik, 1997’de üçüncülük) ödüllerini aldı.

Gizli Resimler adlı öyküsü, 1998’de düzenlenen Halkevleri Edebiyat Yarışması’nda öykü dalında birinci seçildi ve halkevleri tarafından basıldı.

Kayıp Yıldızlar adlı kitabı, 2000 yılında Edebiyatçılar Derneği ile SES’in düzenlediği yarışmada öykü dalında birinci seçildi.

Yazar, 2000 yılında Necati Cumalı Öykü Özel Ödülü’nü aldı.

Çocuklar için yazdığı Kuş Kulesi adlı öyküsü, 2002 yılında Tudem Edebiyat Ödülleri ikincilik ödülünü aldı.

Kitapları • Düş Sarnıcı - 1996, • Gizli Resimler - 1998, • Kayıp Yıldızlar - 2000, • Işıklı Ayakkabılar - 2003, • Sokak Kuşu - 2003, • Kuş Kulesi - 2004, • Su Masalları


Bu kitaba yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.
Giriş Yap
Taksitli alışveriş için sipariş tutarınız 30 TL ve üzerinde olmalıdır.

Yazarın Diğer Kitapları

Sizin İçin Önerdiklerimiz

Arkadaşına Gönder