NEHİRDE KAYAN YILDIZLAR
NEHİRDE KAYAN YILDIZLAR
HAKAN KARAHAN     
  • 16,00 TL
Barkod: 9789752114180   Sayfa Sayısı: 352

 

Kendi kaderini yaşa... Başkalarının sana çizdiğini değil.

Yetmişli yılların sonlarında okumak için Amerika’ya giden Cem, kendinden yirmi yaş büyük striptiz dansçısı Maria’yla bir ilişkiye girer. Bu birliktelikten hamile kalan Maria bebeği aldırmaya yanaşmaz ve ona kendi yoluna gidebileceğini, çocuğunu tek başına büyüteceğini söyler. Bu zoraki babalığın omuzlarına yüklediği sorumluluğun altında ezilen Cem, Maria’nın bir süre sonra fikir değiştirip bebeği henüz doğmadan varlıklı bir aileye evlatlık vermesiyle biraz da olsa rahatlar ve tahsilini tamamlayıp Türkiye’ye dönerek her şeyi unutur.

Aradan otuz yıl geçmiştir. Artık o, çok satmasa da romanlar yazan, pek gişe yapmasa da filmler çeken bohem bir sanatçıdır. Geçmişiyle, ailesiyle, dostlarıyla, yürütemediği ilişkileriyle bir hesaplaşmaya girişmiş ve bunun tam ortasındayken de babasının kanser olduğunu öğrenmiştir. Bu ona, kendisinin de yaşlanmakta olduğu gerçeğini bir kez daha hatırlatır ve ruhunu sarıp sarmalayan varoluşsal bunalımdan sıyrılabilmenin yolunun kendisine karşı dürüst olmaktan geçtiğini keşfederek geçmişiyle yüzleşmeye koyulur. Oysa geçmiş onunla hesaplaşmak için çoktan yola çıkmıştır bile.

Nehirde Kayan Yıldızlar’da Hakan Karahan bize kendimizle barışabilmenin ve yüzleşebilmenin formülünü armağan ediyor. Mutluluğun ve mutsuzluğun ötesine geçip hayatın “farkına varmayı” istiyorsanız bu romanı okuyun ve yeniden yaşamaya başlayın. Kaldığınız yerden...

HAKAN KARAHAN

Hakan Karahan, 1960 yılında İstanbul'da doğdu. Robert Kolej'in ardından Miami Üniversitesi'nde işletme eğitimi aldı. Yirmi yıl üst düzey yöneticilikte bulunduktan sonra iş hayatından çekilip kendini tamamıyla edebiyata adadı.

Şiir kitapları Kafamdaki Ses ve İntizar, romanları Sürüden Ayrı, 19, Azrail ve Kıyamet Haritası, denemelerden oluşan Ama Öyle!'nin yanı sıra Yeni Başlayanlar İçin Aikido adında eğitsel bir kitabı vardır. Oyunculuk ve yapımcılık da yapan yazar Sağır Oda dizisi ile Ahmet Ümit'in sinemaya uyarlanan Kavim adlı romanının senaryolarını yazmıştır.


Bu kitaba yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.
Giriş Yap
Taksitli alışveriş için sipariş tutarınız 30 TL ve üzerinde olmalıdır.

Sizin İçin Önerdiklerimiz

Arkadaşına Gönder