İKİ YIL OKUL TATİLİ
İKİ YIL OKUL TATİLİ
JULES VERNE     
  • 5,00 TL
Barkod: 9789754052305   Sayfa Sayısı: 176

Yeni Zelanda'nın başkentinde bulunan Chairman okulu, ülkenin en meşhur yatılı okuluydu. Okulun Öğrencileri genelde ülkenin önde gelen kişilerinin çocuklarıydı. 
Okulun son günü karnelerin verilmesiyle birlikte, çocuklar iki ay sürecek bir tatilin havasına girmişlerdi bile. Tatil için veliler küçük bir yat kiralamışlardı. Bu yatla, çocuklarına Yeni Zelanda kıyılarını gezdireceklerdi. Limandaki bir ticaret gemisine bağlı olan geminin küçük yolcuları hareketten saatler önce gemideki yerlerini almışlardı. 
Ne olduysa bir anda oldu. Kaptanın henüz gemide olmadığı bir zamanda, bağlı olduğu ticaret gemisinden ayrılan yat, tam iki yıl sürecek heyecan ve macera dolu bir tatile doğru süzülmeye başladı.

JULES VERNE

Jules Verne 1828’de Fransa’nın Nantes kentinde dünyaya geldi. On bir yaşındayken büyük bir yelkenli gemiye kamarot olarak girdi. Ancak ilk limanda karaya çıkarıldı ve babası tarafından eve getirildi. Yirmi bir yaşındayken hukuk öğrenimi görmesi için Paris’e gönderildi. Ama öğrenimine devam etmeyen Verne, bir tiyatroda çalışmaya başladı. Piyes ve öykü yazmaya yöneldi. Verne’in ilk romanı, 1863’te yayımlanan Balonla Beş Hafta’dır. Bilim kurgu türünde olan bu roman çok tutuldu ve yazarına büyük ün kazandırdı. Jules Verne yaşamının son yıllarına (ölümü 1905) kadar bilim kurgu türünde yapıtlar vermeye devam etti. Jules Verne, çağının yeni buluşlarını yakından izlemiştir. Sınırsız hayal gücünün yardımıyla atom denizaltısı, ay yolculuğu gibi, bir bölümü ancak günümüzde gerçekleştirilen bilimsel buluşları romanlarının ana konusu yapmıştır.


Bu kitaba yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.
Giriş Yap
Taksitli alışveriş için sipariş tutarınız 30 TL ve üzerinde olmalıdır.

Yazarın Diğer Kitapları

Sizin İçin Önerdiklerimiz

Arkadaşına Gönder