KARDİNAL GUZMAN'IN BELALI ÇOCUKLARI
KARDİNAL GUZMAN'IN BELALI ÇOCUKLARI
Çevirmen: Gülden Şen    
  • 24,00 TL
Barkod: 9789752109674   Sayfa Sayısı:   Orjinal İsim: THE TROUBLESOME OFFSPRING OF CARDINAL GUZMAN

De Bernieres çoşkulu anlatımı, zengin dili ve bastırılmaz bir erotizm ile kaleme aldığı "Bay Vivo ve Kokain Kralı" adlı eserine "Kardinal Guzman’ın Belalı Çocukları" ile devam ediyor.

And Dağları’ndaki Cochadebajo köyünün şaşırtıcı bir hayat ritmi ve bu ritme uyan sıra dışı karakterleri vardır. Her şeyden önce, trajikomik olaylardan tanıdığımız maço filozof, cüppesiz (yani bir anlamda sahte) papazlar, gerçeküstü yolculuklar yapan bilge bir Kızılderili ve doğru yolu seçen (ama mesleklerini icradan vazgeçmeyen) orospular, beraber ve coşku içinde anarşi yaratmaya devam etmektedirler.

Bu yasa ve sınır tanımayan ütopik toplum, içinde her türlü günahı barındırdığı halde adeta bir engizisyon görevlisi kadar fanatik olan Kardinal Guzman’ın yeni hedefi haline gelir. Kardinal’in peşindeki kana susamış ordu, insanların ruhlarını kurtarmak uğruna onları yok etmeye gönüllü olurlar. Kardinal’in ordusu yürüyüşleri sırasında pek çok yerde katliam yaparlar. Ancak, köye yaklaştıkça bir dizi saçma, ürkütücü ve gerçeküstü olayla karşı karşıya kalırlar.

“Kardinal Guzman’ın Belalı Çocukları”, pek çok olay, hikaye ve karakterden oluşan, aslında anlatmak istediklerini satır aralarında gözler önüne seren, otantik, beynelmilel, trajikomik ve bir o kadar da modern bir roman.

LOUIS DE BERNIERES

Yazar hakkında bilgi mevcut değil.
Bu kitaba yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.
Giriş Yap
Taksitli alışveriş için sipariş tutarınız 30 TL ve üzerinde olmalıdır.

Yazarın Diğer Kitapları

Sizin İçin Önerdiklerimiz

Arkadaşına Gönder