SCARPETTA
SCARPETTA
Çevirmen: Zeliha Babayiğit    
  • 26,00 TL
Barkod: 9789752112797   Sayfa Sayısı:   Orjinal İsim: SCARPETTA

Kay Scarpetta, New York Polis Teşkilatı’nın daveti üzerine Bellevue Hastanesi’nin ruh hastalıkları bölümünde yatmakta olan yaralı bir hastayı muayene etmek için New York’a gelir. Elleri kelepçeli bir şekilde yatmakta olan Oscar Bane, Scarpetta tarafından muayene edilmek istendiği konusunda ısrar etmiştir. Hastanede zanlı olarak bulunan Bane, muayene sırasında kimi gerçekleri anlatmaya başlar:
Cinayete kurban giden sevgilisiyle, çok sık görüşmeseler de bir yıldan fazladır ilişkisi olduğunu ama kendisinin bir süredir izlendiği konusunda bazı şüpheler taşıdığını sevgilisinin evine geldiğinde cinayeti işleyen asıl katille mücadele ettiğini ve bu sırada vücudundaki yaraları aldığını katil kaçtıktan sonra korktuğu ve şüpheli durumuna düşeceğini bildiği için hastaneye yattığını ama tahmin ettiği üzere kendisinin zanlı durumuna düştüğünü anlatır. Scarpetta adamın anlattıklarına bazı nedenlerden dolayı inanır. Cinayeti, adli psikiyatr olan kocası ve yeğeni Lucy ile araştırmaya başlar... Acaba su yüzüne çıkan gerçek kanıtlanabilecek midir? Yoksa Scarpetta bu paranoyak mahkûma inanarak büyük bir risk mi almaktadır?

PATRICIA CORNWELL
Ünlü yazar Patricia Cornwell, "Romanlarımda canlandırdığım dünyada yaşamak benim için çok önemlidir," diye açıklıyor. "Canlandırdığım karakterin yapmasını ya da bilmesini istediğim her şeyi kendimde yaşamak ve bilmek isterim." Çeşitli ödüller kazanmış, Ch
Bu kitaba yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.
Giriş Yap
Taksitli alışveriş için sipariş tutarınız 30 TL ve üzerinde olmalıdır.

Yazarın Diğer Kitapları

Sizin İçin Önerdiklerimiz

Arkadaşına Gönder