GÜNLERİN GETİRDİĞİ
GÜNLERİN GETİRDİĞİ
16 AYLIK AJANDA 2017 - 2018
  • 20,00 TL
Barkod: 9786059151252   Sayfa Sayısı: 280

Yıllardır ajanda tutarım, ajanda hayatımın ayrılmaz bir parçası olmuştur. Hem gezgin ve çok programlı hem de heyecanlı biri olarak, önümdeki birkaç ayı görmem ve programlarımı ona göre yapmak işimi kolaylaştırıyor.

Eylül ayı geldiğinde hele de okullar açıldığında ajandam yetmiyor. İlk sıkıntım kızımın akademik takvimini ajandama kaydedememem ile başlıyor. Daha sonra yıllık eğitimim ve ders programlarımı yaparken sıkıntı yaşıyorum. Bir sonraki yılın ajandasının çıkmasını dört gözle bekler oluyorum. İstediğim ajandayı ise aralık ayından önce bulamıyo- rum ve birkaç ay çift ajandayla dolaşmak zorunda kalıyorum.

Birkaç sene evvel yurtdışı seyahatimde bulduğum 16 aylık ajanda hayatımı kurtardı. Ancak yine yeterli olmadı, çünkü Türkçe değildi ve tatiller, bayramlar, özel günler yoktu. Bu ihtiyaç bende, “Acaba ben böyle bir ajanda yapabilir miyim, bunu mandala ve yazıyla buluşturabilir miyim?” fikrini doğurdu.

Bu 16 aylık ajanda ile size, hem programlarınızı kaydetmeye hem kendi dönüşümünüzü izlemeye, biraz çizmeye, biraz yazmaya biraz kendiniz- le tanışmaya ve hayal kurmaya davet etmek istiyorum... Umarım davetimi kabul eder, bana eşlik eder ve sonuçlarından memnun kalırsınız...

SİLVİA ARSEBÜK

1963 yılında İstanbul’da doğdu. Eskişehir Üniversitesi’nde iş idaresi bölümüne devam ederken desinatörlük yapmaya başladı. Daha sonra iş hayatını kurumsal şirketlerde yöneticilik ve danışmanlık yaparak sürdürdü. Yirmi yılı aşkın bir süre yoğun bir tempoyla devam ettirdiği meslek hayatını 2005 yılında kızının doğumu ile birlikte noktaladı. O tarihten bu yana, kişisel gelişim alanında geniş bir yelpazeye yayılan çalışmalarını ve Uzakdoğu’ya yaptığı çok sayıda seyahatten elde ettiği birikimleri bir arada harmanlayarak özgün bir mandala atölyesi tasarla- dı. Arsebük mandalayı bir tür meditasyon olarak tanımlıyor ve atölye çalışmalarının aracılığıyla kişinin kendi ruhunun derinliklerini keşfetme sürecine destek olmayı amaçlıyor. Profesyonel iş hayatını bıraktıktan sonra, Yeşim Cimcoz Yazı Evi’nde, “Yazı”, “Yazıyla Terapi”, “EFT”, “Arketipler ve Kahramanın Yolculuğu” konusunda da aldığı eğitimlerle, farkındalık alanında çeşitli atölyeler kurguladı ve yönetmeye başladı. İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin Dışavurumcu Sanatlar ve Yaratıcılık Programı’nı tamamladı. “Mandala”, “Sanatla Farkındalık”, “Yazıyla Terapi”, “Ergenle Yaşama Kılavuzu” konusunda atölyeler yöneten Arsebük, kendini geliştirmek adına, “Sanat Terapisi” başta olmak üzere, çeşitli dallarda eğitimini sürdürüyor. Halen Yazı Evi’nde eğitmen olup bireysel ve kurumsal atölye projeleri yönetmektedir.

Uzmanlık Alanları

• Mandala ile farkındalık atölyeleri

• Bireysel ve Grup

• Takım Olmak, Takım Ruhu Yaratmak Mandala Oyunları

• Mandala Çocuk Atölyesi

• Sanatla Farkındalık atölyesi

• “Ergenle Yaşama Kılavuzu” isimli atölye dizisi (iki yönetmenli bir program)

• Yazının sihirli gücünden yola çıkarak Yazıyla Farkındalık Atölyesi

• Sanatla Farkındalık atölyesi

• “Ergenle Yaşama Kılavuzu” isimli atölye dizisi (iki yönetmenli birprogram)

• Yazının sihirli gücünden yola çıkarak Yazıyla Farkındalık Atölyesi


Bu kitaba yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.
Giriş Yap
Taksitli alışveriş için sipariş tutarınız 30 TL ve üzerinde olmalıdır.

Yazarın Diğer Kitapları

Sizin İçin Önerdiklerimiz

Arkadaşına Gönder