CENK KIRAL

1966 yılında İstanbul’da doğan Cenk Kıral, Marmara Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü mezunudur. Mezun olduktan sonra iş hayatına atılan Kıral, 25 sene boyunca çokuluslu şirketlerde üst düzey yöneticilik görevlerinde bulundu. Oldukça yoğun ve bol seyahatli iş temposu yıllar içinde sağlıksız beslenmeyle birleşince, önce kilo almayla başlayan eğilim beraberinde çeşitli sağlık sorunlarını getirdi.

2011 yılında “juicing” kavramıyla tanıştı. Yıllar içerisinde birçok doktor reçetesi ve diyet uygulamasına rağmen ideal sağlığına kavuşamayan Kıral, juicing’i düzenli uygulaması sayesinde kısa sürede tüm sorunlarını geride bıraktı. Kendisinde gerçekleşen bu mucizeyi daha iyi anlama adına sürekli okumalar ve araştırmalarla vizyonunu geliştirdi ve 2014 yılında ABD’deki Institude of Integrative Nutrition kurumundan sertifikalı sağlık koçu oldu. Facebook’ta açtığı “Green Juice Lovers” sayfası bir sene içinde tüm dünyadan binlerce kişinin katılımıyla oldukça popüler bir paylaşım alanı haline dönüştü.

Evli ve iki çocuk babası olan Kıral halen İspanya’da yaşamakta ve juicing’i temel yaşam felsefesi olarak hayatının tüm alanlarında uygulamaktadır.

YAZARIN KİTAPLARI