JUICING İLE GELEN SAĞLIK
JUICING İLE GELEN SAĞLIK
CENK KIRAL     
  • 24,00 TL
Barkod: 9789752119482   Sayfa Sayısı: 336

Modern şehir yaşamının yorucu ve yıpratıcı temposunda artık sağlıklı kalabilmek ciddi bir beceri haline geldi. Özellikle, fazla kilolarla başlayan süreç ilerleyen yıllarda bir dizi kronik rahatsızlık olarak herkese bir şekilde mutlaka dönüyor. Herkes eskisine oranla daha sık hastalanıyor. 

Öte yandan her gün gazetelerde sağlıklı yaşamla ilgili yeni öneriler dizi dizi yayımlanarak kafa karıştırmaya devam ediyor. Üstelik birinin onayladığını öteki onaylamıyor. Tıp dünyası ise son yüz senedir inatla sürdürdüğü klasik yaklaşımıyla ilaç tedavisi dışında bir şey öneremiyor.

İşte tam bu noktada "juicing" adında yeni bir olguyla tanıştık. Evde sebze ve meyvelerin sularını sıkarak elde ettiğimiz karışımlar bir anda yıllar boyu çekilen sıkıntıları adeta sihirli bir dokunuşla iyileştiren mucize olarak, özellikle sağlığını her gün ilaç yutarak sağlamaya çalışanların mutlaka anlaması gereken en doğal iyileşme metodu olarak belirdi.

Elinizde tuttuğunuz kitap "juicing" fenomenini her açıdan inceleyerek size bir rehber olma amacını taşıyor.

-Juicing nedir, nasıl yapılır?
-Hangi juice nelere iyi gelir?
-Kilo vermede juicing nasıl kullanılır?
-Spor yapanlar için hangi juice'lar nasıl içilmeli?

Kitapta bu soruların cevaplarını, ciddi hastalıkları juicing yaparak yenenlerin gerçek hikâyelerini ve sağlıklı yaşama adım adım geçmenin basit ama etkili metotlarını bulacaksınız.

CENK KIRAL

1966 yılında İstanbul’da doğan Cenk Kıral, Marmara Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü mezunudur. Mezun olduktan sonra iş hayatına atılan Kıral, 25 sene boyunca çokuluslu şirketlerde üst düzey yöneticilik görevlerinde bulundu. Oldukça yoğun ve bol seyahatli iş temposu yıllar içinde sağlıksız beslenmeyle birleşince, önce kilo almayla başlayan eğilim beraberinde çeşitli sağlık sorunlarını getirdi.

2011 yılında “juicing” kavramıyla tanıştı. Yıllar içerisinde birçok doktor reçetesi ve diyet uygulamasına rağmen ideal sağlığına kavuşamayan Kıral, juicing’i düzenli uygulaması sayesinde kısa sürede tüm sorunlarını geride bıraktı. Kendisinde gerçekleşen bu mucizeyi daha iyi anlama adına sürekli okumalar ve araştırmalarla vizyonunu geliştirdi ve 2014 yılında ABD’deki Institude of Integrative Nutrition kurumundan sertifikalı sağlık koçu oldu. Facebook’ta açtığı “Green Juice Lovers” sayfası bir sene içinde tüm dünyadan binlerce kişinin katılımıyla oldukça popüler bir paylaşım alanı haline dönüştü.

Evli ve iki çocuk babası olan Kıral halen İspanya’da yaşamakta ve juicing’i temel yaşam felsefesi olarak hayatının tüm alanlarında uygulamaktadır.


Bu kitaba yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.
Giriş Yap
Taksitli alışveriş için sipariş tutarınız 30 TL ve üzerinde olmalıdır.

Sizin İçin Önerdiklerimiz

Arkadaşına Gönder