NORMAL DEĞİLİM NORMAL'DEN DAHA İYİYİM
NORMAL DEĞİLİM NORMAL'DEN DAHA İYİYİM
Dr. Dale Archer     
Çevirmen: Zeynep Heyzen Ateş    
  • 16,00 TL
Barkod: 9789752116252   Sayfa Sayısı: 224   Orjinal İsim: Better Than Normal

 

“NORMAL OLMAYA ÇALIŞMAYIN. SİZ NORMAL’DEN İYİSİNİZ!”

Başladığınız hiçbir işi bitirmeden, bir aktiviteden diğerine mi koşuyorsunuz?

Mükemmeliyetçiliğinizi hayatınıza katkıda bulunan bir özelliğe dönüştürmeyi başaramadınız mı? Bu özelliğinizin bıkkınlık yaratan bir saplantı olduğunu mu düşünüyorsunuz?

Ruh haliniz sürekli değişiyor, bazen kontrolünüzü mü kaybediyorsunuz?

Ya endişeleriniz? Korkularınız sizi harekete mi geçiriyor, yoksa donup kalmanıza mı yol açıyor?

Tanınmış psikiyatr ve popüler televizyon kişiliği Dr. Dale  Archer, “akıl sağlığı” kavramını yeniden tanımlayan bu güçlü çalışmasında aslında hepimizin genetik ve bireysel deneyimlerimizle şekillenen özgün birer kişiliğe sahip olduğumuzu gözler önüne seriyor. Elinizdeki bu kitap sayesinde psikoloji geleneğinin “sorun” olarak algıladığı sekiz kişilik özelliğiyle ilgili testleri yapıp kendinizde hangilerinin ağır bastığını tespit edebilir ve sizi diğerlerinden ayıran o özelliğin aynı zamanda ne kadar olağanüstü kıldığını da hayretle keşfedebilirsiniz.

Sürükleyici anekdotlar ve pratik önerilerle dolu olan Normal Değilim Normal’den Daha İyiyim hayata yeni bir bakış açısıyla bakmanızı sağlayacak. Unutmayın, eğer normal olarak adlandırılan çerçeveyle kendinizi sınırlar, özelliklerinizi inkâr eder veya ilaçlar aracılığıyla silmeye kalkışırsanız sizi özgün kılan yanlarınızı kaybedersiniz.

Artık kendinizle barışmanın zamanı geldi.

Dr. Dale Archer

 

Dr. Dale Archer, Amerikan Psikiyatri Derneği’nin seçkin üyelerinden tanınmış bir psikiyatr olup Nöro-Psikiyatri Enstitüsü’nün ve Lake Charles Memorial Hastanesi Psikiyatri Kliniği’nin kurucularındandır. Ayrıca DrDaleArcher.com internet sitesinde pek çok kişiye ücretsiz danışmanlık hizmeti sunmaktadır.


Bu kitaba yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.
Giriş Yap
Taksitli alışveriş için sipariş tutarınız 30 TL ve üzerinde olmalıdır.

Sizin İçin Önerdiklerimiz

Arkadaşına Gönder