ARMATORE
ARMATORE
DALGALI SOHBETLER
EMİR KUNT     
  • 35,00 TL
Barkod: 9789752121713   Sayfa Sayısı: 128

“Emir Kunt bir gazeteci değil, ama yazdığı yazılar, denizcilere kendilerini görebilecekleri bir ayna tutuyor. Denizci olmasanız bile bu kitabı okuduğunuzda çok eğlenecek ve ‘yerli ve milli’ yatçılığımızın bir fotoğrafını çekmiş olacaksınız.”

Mehmet Y. Yılmaz

“Emir Kunt’un yazılarından hem çok şey öğrendim hem de çok eğlenceli vakit geçirdim. Bir tekneniz varsa ya da yeni bir tekneniz olduysa özellikle yazın bu kitabı okumanızı bir kez daha tavsiye ederim.”

Cüneyt Özdemir

“Kimilerinin 40’ından sonra görüp öğrenmeden yazmaya çalıştığı şeyler, Emir Kunt için çocukluk hatırası. Güvertede emekleyerek başladığı denizcilikte, yaşı kadar tecrübeye sahip. Yazılarında bu tecrübeyi görüyor, hissediyor, kokusunu alıyorsunuz.”

Fatih Altaylı

 “Özgün dili ve birbirinden ilginç tespitleriyle kendi okurunu yaratan Emir Kunt’un Bukowskivari yazılarının okurlarımız gibi ben de müptelasıyım. İlk kitabı Beyaz Türk Yatçıları gibi elinizde tuttuğunuz Armatore’nin de çok ilgi göreceğine adım kadar eminim. Gülmek garanti, ders çıkarmak ise size kalmış.”

Eyüp Özel

“This is the book that I’ve seen many times in the hands of my customers, reading and laughing some times...”

Mano

EMİR KUNT

Evli ve bir çocuk babası olan Emir Kunt, 17 Ocak 1972 yılında İstanbul’da doğdu. Şişli Terakki Lisesi’nden mezun olduktan sonra Bilkent Üniversitesi Turizm Bölümü’ne devam eden Kunt, ardından eğitimini İstanbul Üniversitesi Turizm Bölümü’nde tamamladı. Ayrıca Anadolu Üniversitesi Muhasebe-Finansman Bölümü’nden ön lisans diploması da aldı. Lise yıllarında aile şirketi YKM’de çalışmaya başlayan Kunt, YKM Grubu’nda çeşitli şirketlerde yönetim kurulu üyeliği de yaptı. 2012 yılında aile şirketi YKM’nin satışını gerçekleştirdikten sonra işi ile hobilerini buluşturma gayesi ile Bubago Sport’u kurdu. Yabancı markaların mümessilliğini yapan şirketin önde gelen markalarından bir tanesi de dünyanın en ünlü extreme yelkencilerin markası SAIL RACING’dir. Denizciliğe olan aşkı çocukluğunun ilk yıllarında babasının teknesinde başlayan ve bir anlamda teknede büyüyen Emir Kunt’un; hobi olarak deniz hayatı üzerine yazdığı yazıları sırasıyla Mavi Yaşam, Motor Boat ve Yacht dergilerinde yayımlandı. Bu yazılarından derlenen ilk kitabı 2012 yılında, Dalgalı Sohbetler, Beyaz Türk Yatçıları adıyla Altın Kitaplar’dan yayımlanan Kunt; yazılarına halen Yacht dergisinde devam etmektedir.


Bu kitaba yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.
Giriş Yap
Taksitli alışveriş için sipariş tutarınız 30 TL ve üzerinde olmalıdır.

Yazarın Diğer Kitapları

Sizin İçin Önerdiklerimiz

Arkadaşına Gönder