TİLDA 1
TİLDA 1
KALGANÇI ÇAK - KALACAK OLAN ÇAĞ
  • 23,00 TL
Barkod: 9789752117501   Sayfa Sayısı: 224

İyilik tanrısı ülgen, denizlerin hâkimi akana ve kötülük tanrısı erlik insanları kazanmak için savaşıyor!!!
...Oğuz, Tilda'nın tekerlekli sandalyesini kumda güç bela ileri doğru itti.

-Umarım yakında görüşürüz. İyi yolculuklar Tilda.

Koca bir dalga geldi. Tilda gitmeden önce arkasına baktı. Oğuz ona el sallıyordu. Tilda yutkundu ve cesur görünmeye çalışarak o da Oğuz'a el salladı. 

Tekerlekli sandalyesi deniz tarafından çekildi ve hızla suya daldı. Tilda sudaydı ve gittikçe batıyordu. Tek görebildiği burnundan çıkan baloncukların pırıl pırıl yükselişiydi. Çaba göstermiyordu, kendini suya bırakmıştı ve bir süre sonra burnundan çıkan baloncuklar da kesilmişti. Tilda gözlerini huzurla kapattı. Ve aniden açtığında gözleri bir yakut gibi parlıyordu. Tilda, inanılmaz bir hızla yukarı doğru fırladı, su yüzeyine doğru zıpladı ve müthiş bir güçle, baş aşağı suya daldı. Yıllardır onu utandırıp duran bacaklarına coşkuyla baktı: Onlar Oğuz'un da dediği gibi harika bir kuyruğa dönüşmüştü.

Göğün on yedinci katındaki Tanrı Ülgen, denizlerin hâkimi Akana ve yer altındaki Kötülük Tanrısı Erlik… Tilda bu üç farklı dünyada acaba nasıl bir savaş verecek?

Gizem Pınar Karaboğa, Türk-Altay mitolojisinin unsurlarını bir araya getirdiği romanıyla okurlara yeniden merhaba diyor.

GİZEM PINAR KARABOĞA

 

28 Nisan 1987’de İstanbul Kadıköy’de doğan yazar aslen Mardinlidir. Beş yaşında İstanbul konservatuvarı piyano bölümünü kazandı. Şiir, kompozisyon ve öykü yazmaya başladı. Şiir dalında birkaç mansiyon ödülü kazandı.

Ayrıca şiir dalında İstanbul birinciliği, hikâye yarışmasında Türkiye ikinciliği, yine hikâye yarışmasında dünya ikinciliği vardır.

Hâlen Maltepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Görüntü Sanatları bölümünde okumaktadır. 


Bu kitaba yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.
Giriş Yap
Taksitli alışveriş için sipariş tutarınız 30 TL ve üzerinde olmalıdır.

Yazarın Diğer Kitapları

Sizin İçin Önerdiklerimiz

Arkadaşına Gönder