TİLDA - 2 BAY KAYINK
TİLDA - 2 BAY KAYINK
  • 12,00 TL
Barkod: 9789752119512   Sayfa Sayısı: 128

GÖKLERİN EFENDİSİ ÜLGEN, DENİZLERİN TANRIÇASI AKANA VE YER ALTININ HÜKÜMDARI ERLİK ARASINDAKİ SAVAŞ DEVAM EDİYOR!!!

...Tilda nefes nefese kalktı. Bir an nerede olduğunu anlayamadı. Etrafına bakındı. Evet, camları gazeteyle kapatılmış köhne bir evin tek odasında, yataktaydı. Çok terlemişti. Bir süredir hep böyle kâbuslar görüyordu. “Keşke bunların hepsi sadece kâbus olsaydı.” diye geçirdi içinden. Çünkü rüyasında gördüğü şeylerin bir kısmı maalesef gerçekti: Toprak kuraktı. Gökyüzü eskisi gibi mavi değil, griydi; tıpkı bir sis bulutu gibi... Hava ne soğuk ne sıcaktı. Çiçekler yoktu, cıvıldayan kuşlar da öyle... Sessizlik hâkimdi. Ama bu sessizlik Tilda’nın biri tarafından bulunması ile birlikte ebediyen bitecekti. 

Kıyamet gününün yani Kalgançı Çak’ın habercisi köngül otları; yapraklarını göğe doğru uzatmış, her yeri sarı çekirgeler sarmıştı. Kalacak olan bu korkunç çağ Tilda’nın hatası ile başlamıştı. Şimdi tüm birlikler kızın hatasını telafi etmesini bekliyordu...

Gizem Pınar Karaboğa, Türk-Altay mitolojisinin unsurlarını bu romanında da başarıyla bir araya getirmiş.

GİZEM PINAR KARABOĞA

 

28 Nisan 1987’de İstanbul Kadıköy’de doğan yazar aslen Mardinlidir. Beş yaşında İstanbul konservatuvarı piyano bölümünü kazandı. Şiir, kompozisyon ve öykü yazmaya başladı. Şiir dalında birkaç mansiyon ödülü kazandı.

Ayrıca şiir dalında İstanbul birinciliği, hikâye yarışmasında Türkiye ikinciliği, yine hikâye yarışmasında dünya ikinciliği vardır.

Hâlen Maltepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Görüntü Sanatları bölümünde okumaktadır. 


Bu kitaba yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.
Giriş Yap
Taksitli alışveriş için sipariş tutarınız 30 TL ve üzerinde olmalıdır.

Yazarın Diğer Kitapları

Sizin İçin Önerdiklerimiz

Arkadaşına Gönder