HALİÇ BEZİRGÂNLARI
HALİÇ BEZİRGÂNLARI
LEVENT SOYDİNÇ     
  • 20,00 TL
Barkod: 9786059848121   Sayfa Sayısı: 328

TERSANE-İ AMİRE BİNALARINDA TANIŞIP KADER ORTAKLIĞI YAPAN ÜÇ KAFADARIN SIRA DIŞI ÖYKÜSÜ... OKURKEN GÜLMEK, AĞLAMAK, DÜŞÜNMEK SERBEST! YA DA “HÂLÂ HİÇBİR ŞEY DEĞİŞMEMİŞ” DEMEK.

Osmanlı padişahlarının en yenilikçilerinden sayılan II. Mahmud Dönemi... Avrupalı emperyalist devletlerdeki sanayi hamlesini bir türlü beceremeyen Osmanlı için kaçınılmaz son yaklaşmaktadır. II. Mahmud bunu fark ettiğinden beri umutsuzca çırpınarak devlet ricalinden yardım ummaktadır.

Haliç kıyılarında uzanan Tersane-i Amire binalarında tanışıp kader ortaklığı yapan Uzun Mehmet, Selamet Çavuş ve Şefik Paşa, tesadüf eseri çıktıkları yurtdışı seyahatinden İstanbul’a umutla dönerler. Padişah, onlar sayesinde buhar makinelerinin gücünü yaratan taşkömüründen haberdar olur. Göründüğü kadarıyla koskoca imparatorluğun kaderi artık tesadüflere bağlıdır...

Son derece eğlenceli ve sürükleyici bir tarihi roman olan Haliç Bezirgânları, özgün bir anlatıma ve taze bir sese sahip. Olayların mizahi tonunun yanında, karşımıza çıkan renkli ve sevimli karakterler, okura harika bir tarihi roman ile tanışma fırsatı veriyor. 

LEVENT SOYDİNÇ

Levent Soydinç, her asker çocuğu gibi nerelisin, diye sorulduğunda karanlıkta araba farı görmüş tavşan gibi donupkalıyor. 1962 Balıkesir doğumlu. Anası babası Kilisli. Altı yaşına kadar Malatya’da büyüdü. İlkokuldan itibaren Bandırma’da okuyarak 1979’da Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ne başladı.

1985’de tıp doktoru olduktan sonra Kastamonu’da iki yıl çalışıp yeniden Bandırma’ya döndü. Ankara’da kaldığı altı yıl içinde kadın hastalıkları ve doğum ihtisası yaptıktan sonra 1994’de Balıkesir’in Gönen ilçesinde çalışmaya başladı.2008’de Bursa’ya tayin olarak Zübeyde Hanım Doğumevi’nde çalışmaya başlayan yazar, 2011 Kasım’ında emekli oldu.

Mesleğini muayenehanesinde sürdürmektedir. Halen evli olup bir kızı vardır.


Bu kitaba yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.
Giriş Yap
Taksitli alışveriş için sipariş tutarınız 30 TL ve üzerinde olmalıdır.

Sizin İçin Önerdiklerimiz

Arkadaşına Gönder