KIRIK RAPSODİ
KIRIK RAPSODİ
  • 27,50 TL
Barkod: 9789752114067   Sayfa Sayısı: 496

Bütün kuşları kafese kapatabilirsiniz ama bazılarını orada tutamazsınız.


Rüya, dünyanın çeşitli ülkelerine yayılmış geniş ailesinin bir araya geldiği kalabalık doğum günü partisinin ardından gelişen olaylar sonucunda büyük büyükannesi Alexandra’nın hayatıyla ilgili bir roman yazmaya karar verir.
Yirminci yüzyılın başlarında soylu bir Macar ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen Alexandra, ikiz kız kardeşi Magda ve ağabeyi Károly’la birlikte harika bir çocukluk geçirir. Ne var ki Birinci Dünya Savaşı’nın patlak vermesi ve babalarının cepheden bir daha geri dönmemesiyle büyük bir yıkım yaşarlar. Ama akıp giden zaman tüm yaraları sarar ve üç kardeş, yürüdükleri yolda kendi hayatlarına devam ederler. Kardeşlerin evden uzaklaşmasıyla kendisini yalnız hisseden Alexandra, deliler gibi âşık olduğu nişanlısı Rudi’nin bir türlü evlenmeye yanaşmaması yüzünden ani bir karar alır ve Osmanlı’nın son sadrazamlarından birinin torunu olan Aziz Bey’in evlenme teklifini kabul ederek İstanbul’a taşınır. Artık onu yabancı bir ülkede bilmediği bir hayat beklemektedir.
Göründüğünden çok farklı bir karakteri olan Aziz’in aşırı kıskançlığından bunalan Alexandra, özgürlüğünün kısıtlanmasına dayanamayarak Budapeşte’ye dönmeye karar verir. Fakat İkinci Dünya Savaşı başlamış ve İstanbul’da kapana kısılıp kalmıştır. Önce bebeğinin sonra da kız kardeşi Magda’nın ölümüyle de dünyası tamamen kararır. Alexandra için artık intihardan başka bir çıkış yolu gözükmemektedir.

NESLİHAN STAMBOLİ

Neslihan A. Stamboli, 1958 yılında İstanbul’da doğdu. Robert Kolej’den mezun olduktan sonra İngiltere’de İdari Bilimler okudu. İstanbul’da finans sektöründe başladığı kariyerini bırakarak 1994 yılında Londra’ya taşındı. 1999 yılında Londra Üniversitesi, Fransız Dili ve Edebiyatı bölümünü bitirdi. Aynı üniversitede Psikoloji ve Organizasyonel Davranışlar dalında yüksek lisans eğitimi aldı. 2001’de Türkiye’ye döndü. Samkiya felsefesinin insan ve toplum psikolojisine yönelik bazı görüşlerine çağdaş bir yorum getiren denemelerden oluşan Beyaz adlı kitabı 2007 yılında, ilk romanı Kırık Rapsodi 2011 yılında ve devamı olan Rüya 2013 yılında yayımlandı.


Bu kitaba yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.
Giriş Yap
Taksitli alışveriş için sipariş tutarınız 30 TL ve üzerinde olmalıdır.

Yazarın Diğer Kitapları

Sizin İçin Önerdiklerimiz

Arkadaşına Gönder