DiLARA AKINCI

 

Dilâra Akıncı, 26 Ocak 1971 tarihinde İstanbul’da doğdu. 1989’da Beşiktaş Kız Lisesi Edebiyat Bölümünden mezun olan Akıncı’nın ilk öyküsü, 1993 yılının mart ayında Doğan Kardeş çocuk dergisinde yayınlandı. Aynı yıl içinde, çeşitli çocuk dergilerinde öyküler yazmaya devam etti.

Çocuk dergileri için yazdığı öykü ve hikâyeleri bir arada topladığı ilk kitabı Betonlar Çiçek Açsa 1996 yılında, Altın Kitaplar Yayınevi tarafından yayınlandı. Çocuklara bir zamanlar anne ve babalarının da çocuk olduklarını anlatmak, büyüklere ise bir zamanlar çocuk olduklarını hatırlatmak; çocukların güzel ve renkli dünyalarını ve duygularını anlatarak kimi zaman gülümsetip, kimi zaman düşündürebilmek amacıyla yazdığını söyleyen yazarın Betonlar Çiçek Açsa adlı kitabı pek çok baskı yaptı.

İlk kitabında, çocukluğunda başından geçen gerçekten yaşanmış olayları heyecanlı bir dille yazan Dilâra Akıncı, okullarda katıldığı imza günlerinde çocuklardan aldığı yoğun istek üzerine ikinci kitabı olan Çitlembik Kız’ı yazdı. Yazarın ilk kitaptaki maceralarının devamı niteliğinde olan bu kitap, 1998 yılında Altın Kitaplar Yayınevi tarafından yayınlandı ve birçok baskı yaptı. Lise Aşkım yazarın son kitabıdır.

YAZARIN KİTAPLARI

13,50 TL