BETONLAR ÇİÇEK AÇSA
BETONLAR ÇİÇEK AÇSA
DiLARA AKINCI     
  • 11,00 TL
Barkod: 9789754056037   Sayfa Sayısı: 136

Biz hayatı ve doğayı seven çocuklarız. Sevmenin yetmediğini, sevgiye emek vermemiz gerektiğini biliyoruz. Bencilce doğayı yok eden nesillere inat, soğuk beton binaların arasında kaybolmuş çocukluklar yaşamak istemiyoruz. Mavi yeşil bir dünya için şimdi el ele verme, ellerimizi toprakla kirletme ve beton binaların arasında görmek istediğimiz ağaçları yetiştirme zamanı...Biz çocuklar dünyayı seviyoruz. Toprağı bereketli, gökyüzünü mavi ve doğayı yeşil istiyoruz. Biz üstümüze düşeni yapmaya hazırız.  İnsanlığa hayat veren dünyaya ve doğaya borcumuzu onu koruyarak ödeyeceğiz.  Çünkü, biz çocuklar “Betonların Çiçek Açtığı” bir dünyayı hak ediyoruz...

DiLARA AKINCI

 

Dilâra Akıncı, 26 Ocak 1971 tarihinde İstanbul’da doğdu. 1989’da Beşiktaş Kız Lisesi Edebiyat Bölümünden mezun olan Akıncı’nın ilk öyküsü, 1993 yılının mart ayında Doğan Kardeş çocuk dergisinde yayınlandı. Aynı yıl içinde, çeşitli çocuk dergilerinde öyküler yazmaya devam etti.

Çocuk dergileri için yazdığı öykü ve hikâyeleri bir arada topladığı ilk kitabı Betonlar Çiçek Açsa 1996 yılında, Altın Kitaplar Yayınevi tarafından yayınlandı. Çocuklara bir zamanlar anne ve babalarının da çocuk olduklarını anlatmak, büyüklere ise bir zamanlar çocuk olduklarını hatırlatmak; çocukların güzel ve renkli dünyalarını ve duygularını anlatarak kimi zaman gülümsetip, kimi zaman düşündürebilmek amacıyla yazdığını söyleyen yazarın Betonlar Çiçek Açsa adlı kitabı pek çok baskı yaptı.

İlk kitabında, çocukluğunda başından geçen gerçekten yaşanmış olayları heyecanlı bir dille yazan Dilâra Akıncı, okullarda katıldığı imza günlerinde çocuklardan aldığı yoğun istek üzerine ikinci kitabı olan Çitlembik Kız’ı yazdı. Yazarın ilk kitaptaki maceralarının devamı niteliğinde olan bu kitap, 1998 yılında Altın Kitaplar Yayınevi tarafından yayınlandı ve birçok baskı yaptı. Lise Aşkım yazarın son kitabıdır.


Bu kitaba yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.
Giriş Yap
Taksitli alışveriş için sipariş tutarınız 30 TL ve üzerinde olmalıdır.

Yazarın Diğer Kitapları

Sizin İçin Önerdiklerimiz

Arkadaşına Gönder