ÇİTLEMBİK KIZ
ÇİTLEMBİK KIZ
DiLARA AKINCI     
  • 12,00 TL
Barkod: 9789754057508   Sayfa Sayısı: 160

Hayatı bütün enerjisi ile yaşayan bir çocuk. Namıdiğer Çitlembik Kız. Adının hakkını veriyor. Yerinde duramayan, macera kovalayan, hayaller kuran, kırılan hayallerinin yerine yenilerini bulan, inatçı, dikbaşlı ama sevecen. İçi içine sığmayan bir dünyada, her çocuğun özlemini çektiği bir çocukluğu özgürce yaşıyor.Ergenlikle çocukluk arasında olduğu bu yıllarda yaşadığı olaylar ona sevgiyi, emek vermeyi, insan olmayı, merhameti öğretiyor. Yaşadıklarıyla güçlenirken aynı zamanda kaybetmenin insana kattığı değerleri anlıyor.İçinde “canavar” bir çocukluk taşımaya devam etse bile, insanın diğer tarafı yaşadıklarıyla mutlaka büyüyorÇitlembik Kız, bütün okuyucularını arkadaş kabul edip maceralarını onlarla birlikte yaşıyor.

DiLARA AKINCI

 

Dilâra Akıncı, 26 Ocak 1971 tarihinde İstanbul’da doğdu. 1989’da Beşiktaş Kız Lisesi Edebiyat Bölümünden mezun olan Akıncı’nın ilk öyküsü, 1993 yılının mart ayında Doğan Kardeş çocuk dergisinde yayınlandı. Aynı yıl içinde, çeşitli çocuk dergilerinde öyküler yazmaya devam etti.

Çocuk dergileri için yazdığı öykü ve hikâyeleri bir arada topladığı ilk kitabı Betonlar Çiçek Açsa 1996 yılında, Altın Kitaplar Yayınevi tarafından yayınlandı. Çocuklara bir zamanlar anne ve babalarının da çocuk olduklarını anlatmak, büyüklere ise bir zamanlar çocuk olduklarını hatırlatmak; çocukların güzel ve renkli dünyalarını ve duygularını anlatarak kimi zaman gülümsetip, kimi zaman düşündürebilmek amacıyla yazdığını söyleyen yazarın Betonlar Çiçek Açsa adlı kitabı pek çok baskı yaptı.

İlk kitabında, çocukluğunda başından geçen gerçekten yaşanmış olayları heyecanlı bir dille yazan Dilâra Akıncı, okullarda katıldığı imza günlerinde çocuklardan aldığı yoğun istek üzerine ikinci kitabı olan Çitlembik Kız’ı yazdı. Yazarın ilk kitaptaki maceralarının devamı niteliğinde olan bu kitap, 1998 yılında Altın Kitaplar Yayınevi tarafından yayınlandı ve birçok baskı yaptı. Lise Aşkım yazarın son kitabıdır.


Bu kitaba yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.
Giriş Yap
Taksitli alışveriş için sipariş tutarınız 30 TL ve üzerinde olmalıdır.

Yazarın Diğer Kitapları

Sizin İçin Önerdiklerimiz

Arkadaşına Gönder