BEYİN FIRTINASI
BEYİN FIRTINASI
ERİC MAİSEL     
Çevirmen: Zeynep Heyzen Ateş    
  • 17,00 TL
Barkod: 9789752114159   Orjinal İsim: Brainstorm

 

Gerçek olan şu ki, beynimizde oluşan fikirleri önemsememek ya da kulak arkası etmek kendimize yapacağımız en büyük kötülüklerden biridir. Örneğin; hafta sonumuzu anlamsızca boşa geçirdiğimizde, kendimizi işyerindeki sorunlara kaptırdığımızda, aile toplantılarını eski yaraları deşme fırsatı olarak gördüğümüzde ve birinin uzun zamandır zihnimizde evirip çevirdiğimiz ama hiçbir zaman hayata geçirmediğimiz fikirlerimizden birini hayata geçirdiğini görerek kendimize kızdığımızda, işte tam da bu yaklaşımımızın sonuçlarını görmüş oluruz. Doğaldır ki bu yanlışlarla hiçbir yere gidemeyiz. Oysa tanınmış yaratıcılık uzmanlarından Eric Maisel’in de açıkladığı üzere üretken saplantılar geliştirmek hayal kırıklığına değil, başarıya ulaşmamızı sağlayabilir. Üretken bir saplantı, ister bir roman konusu olsun, ister yeni bir iş kurmak için parlak bir fikir, ister yeni bir aşı araştırması, kendimizi ona adayarak peşinden gitmemizi gerektirir. Bu kışkırtıcı ve kullanışlı rehber kitabında Maisel bize yaratıcılığımızı geliştirebilmek için saplantılardan nasıl yararlanacağımızı, kendimize ve başkalarına verdiğimiz sözleri nasıl gerçekleştireceğimizi anlatıyor. 

ERİC MAİSEL

 

Otuz kitaba imza atmış olan Eric Maisel, Amerika’nın önde gelen yaratıcılık koçlarından biridir. Ülke çapında ve uluslararası platformda pek çok projeye imza atmış ve sayısız yaratıcılık koçu yetiştirmiştir. Yaratıcılık Koçları Derneği’nin eğitim seminerlerini o vermektedir. Art Calendar dergisinde köşesi olan Eric, Anlam Koçluğu ve Varoluşsal Davranış Terapisi gibi alanlarda çalışmalar yapmaktadır. Kitapları arasında Coaching the Artist Within, Creative Recovery, Fearless Creating, The Van Gogh Bluessayılabilir. Ailesiyle San Francisco’da yaşamaktadır. İnternet sitelerine bakmak isterseniz: www.ericmaisel.com/www.brainstormthebook.com

Emekli kütüphaneci ve okul müdürü olan Ann Maisel kendini tarihten ve günümüzden önemli isimlerin üretken saplantılarını araştırmaya adamıştır. Kocası Eric’le birlikte roman yazarlarına romanlarındaki karakterleri nasıl geliştireceklerini anlatan What Would Your Character Do?isimli bir çalışmaları daha vardır. Kendi üretken saplantıları arasında okumak, dünya edebiyatını başkalarına öğretmek ve kille oynamak yer almaktadır.


Bu kitaba yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.
Giriş Yap
Taksitli alışveriş için sipariş tutarınız 30 TL ve üzerinde olmalıdır.

Sizin İçin Önerdiklerimiz

Arkadaşına Gönder