HAFIZA DEFTERİ
HAFIZA DEFTERİ
PETINA GAPPAH     
Çevirmen: Filiz Sarıalioğlu    
  • 30,00 TL
Barkod: 9789752121973   Sayfa Sayısı: 296   Orjinal İsim: THE BOOK OF MEMORY

Hafıza Defteri’nin anlatıcısı Memory, cinayetten hüküm giyip Zimbabve’de Chikurubi Hapishanesi’ne kapatılan ve idam edilmeyi bekleyen albino bir kadındır. Onu küçük yaşta yanına alan Lloyd Hendricks’i öldürmekten suçlu bulunmuştur. Avukatı, temyiz talebinin parçası olarak ondan olayları hatırladığı şekliyle kâğıda dökmesini ister; ayrıca yazacaklarını, hikâyesiyle ilgilenen Amerikalı bir gazeteciye de ulaştıracaktır.

Memory yazmaya başlar, anılar hafızasının kuytularından çıkıp önüne serilir. Peki ama her şey onun anlattığı şekilde mi gerçekleşmiştir? Kendini inşa ettiği geçmiş, ya hakikat değil de yanılsamalardan örülmüşse?

Öyküleriyle The Guardian’ın “ilk kitap ödülü”ne layık görülen Zimbabve’li yazar Petina Gappah’dan, yoksulların mahalleleri ile zenginlerin banliyöleri ve kırsaldaki inziva yerleri arasında, geçmiş ile şimdi arasında, sevgi ile pişmanlık arasında gidip gelen etkileyici bir hikâye...

PETINA GAPPAH

Zimbabve’li yazar Petina Gappah, Cambridge Üniversitesi, Graz Üniversitesi ve Zimbabve Üniversitesi’nde hukuk okudu. Bir öykü derlemesi olan ilk kitabı An Elegy for the Easterly yeni ve güçlü bir sesin gelişini müjdeledi. Hafıza Defteri yazarın ilk romanı.


Bu kitaba yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.
Giriş Yap
Taksitli alışveriş için sipariş tutarınız 30 TL ve üzerinde olmalıdır.

Sizin İçin Önerdiklerimiz

Arkadaşına Gönder