YAVAŞ  EBEVEYNLİK - 2
YAVAŞ EBEVEYNLİK - 2
PINAR MERMER     
  • 30,00 TL
Barkod: 9789752119659   Sayfa Sayısı: 168 sayfa

Farkındalık yolculuğuna hazır mısın?

Yavaş Ebeveynlik kitabında bol bol dertleştik. Birbirimize yabancılaştığımızdan, tüketim odaklı, yüksek beklentili olmamızın bizdeki etkileri ve çocuklarımız üzerindeki zararlarından bahsettik.  

Bu kitapta ise yavaş ebeveynlik felsefesinin farkındalık ve kendi kendini iyileştirme kısmına vurgu yapacağız. Ruh sağlığı yerinde çocuklar için önce ruh sağlığı yerinde ebeveynler olma yolculuğunda size eşlik etmek niyetim.

İlk kitapta çocukluk dönemindeki travmatik deneyimlerin bizi nasıl etkilediğinden bahsettik. Şimdi ise nasıl başa çıkacağımızı, çocuklarımızı nasıl koruyacağımızı konuşacağız. Bu kitapta kardeşlikten hayvan sevgisine, istismardan zorbalıkla mücadeleye, öfke krizlerine müdahaleden kendi kendini sakinleştirmeye kadar ruh sağlığı yerinde bir çocuk yetiştirmek için size yardımcı olacak konularda rehberlik bulabileceksiniz.

PINAR MERMER

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji Bölümü mezunu olan Pınar Mermer, klinik psikoloji alanındaki uzmanlığını İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde tamamladı. Prof. Byron Norton’la birlikte oyun terapisi eğitim ve süpervizyon çalışmalarını yaptı.

Bir dönem Hollanda Groningen Üniversitesi’nde sağlık psikolojisi ve sosyal psikoloji üzerine çalışmalar yaptı.

Uzmanlık alanı; çocuklarla oyun terapisi uygulamaları ve ebeveyn danışmanlığıdır.

 

Koruyucu ruh sağlığı çalışmaları kapsamında ebeveyn ve uzman eğitimleri vermektedir. Aynı zamanda HürriyetAile’de yazıları yayımlanmaktadır.


Bu kitaba yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.
Giriş Yap
Taksitli alışveriş için sipariş tutarınız 30 TL ve üzerinde olmalıdır.

Yazarın Diğer Kitapları

Sizin İçin Önerdiklerimiz

Arkadaşına Gönder